Aktualnie czytasz:
Spinning – skuteczny trening na rowerach stacjonarnych. Czy warto? Ile spalisz kalorii?
0

Spinning w ostatnich miesiącach jest jednym z najmodniejszych treningów w Polsce. Grupowe zajęcia jazdy na rowerze cieszą się ogromną popularnością i coraz trudniej na nich o wolne miejsca. 

Co sprawia, że spinning jest tak popularny? Przede wszystkim jest to świetna zabawa. Rowery stacjonarne umieszczone są w specjalnych salach, gdzie podczas treningu głośno gra muzyka, a dodatkowo często włączane jest specjalne, wręcz dyskotekowe oświetlenie, dzięki czemu panuje fantastyczny nastrój. Zajęcia prowadzi trener, który narzuca ich tempo, a jednocześnie motywuje uczestników do dalszego wysiłku.

Dodatkowo spinning jest treningiem, podczas którego można spalić naprawdę dużo kalorii – mówimy tu o ich setkach na godzinę! Wszystko zależy od zaawansowania grupy, ponieważ te różnią się między sobą.

Trening na rowerach stacjonarnych jest zróżnicowany. Oprócz spokojnej jazdy włączane są elementy jazdy pod górkę i po trudnym terenie oraz naprawdę szybkiego pedałowania, podczas którego można się solidnie zmęczyć.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
O autorze
Zdjęcie profilowe Michał Pirowski
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.