Aktualnie czytasz:
Sposoby na jędrne i zgrabne pośladki – skuteczne ćwiczenia mięśni pośladkowych
0

Jędrne i zaokrąglone pośladki są marzeniem wielu kobiet. Nie każdą natura obdarzyła takowymi, niemniej jednak ćwiczenia potrafią zdziałać cuda. Jak trenować, by osiągnąć wymarzony cel?

Na pośladki składają się trzy mięśnie – najważniejszy mięsień pośladkowy wielki, mięsień pośladkowy średni oraz mięsień pośladkowy mały. Należy trenować wszystkie trzy, by uniknąć efektu tzw. „płaskodupia”.

Niezwykle skutecznie na wygląd pośladków wpływają przysiady – najlepiej z obciążeniem, czyli ze sztangą. Jeśli nie dysponujesz obciążeniem to równie skuteczne są zwykłe przysiady. Pamiętaj jednak o poprawnej technice ich wykonywania!

Kolejnym ćwiczeniem na pośladki są wykroki. Tu znowu warto je wykonywać z obciążeniem w postaci hantli. Ćwiczenie z obciążeniem będzie efektywniejsze.

Następne ćwiczenie wykonuj na podłodze. Ułóż się na boku. Górną część ciała podeprzyj na przedramieniu. Nogę leżącą na dole lekko zegnij w kolanie, a górną unieś wysoko na górę, a następnie opuść. Wykonaj 15 powtórzeń na jedną nogę.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
100%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
O autorze
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.

Podziel się opinią

lub