Testy
Aktualnie czytasz:
Testujemy (nie do końca aero) kask Giro Air Attack Shield
0

Giro Air Attack Shield to kask szosowy czy aero? Moim zdaniem to propozycja bardziej szosowa, jednak stworzona również myślą o jeździe indywidualnej na czas. Skorupa jest normalnych gabarytów i posiada na wyposażeniu to, co dla mnie najważniejsze – zintegrowaną blendę.

Giro Air Attack Shield nie jest tani, ale też jakość wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie. Dobre wykończenie, wyściółka z antybakteryjnym srebrem, blenda Zeiss oraz świetny wygląd – tyle dostajemy za kwotę od 700 – 1000 zł jakie miałem okazję widzieć w polskich sklepach.

Aerodynamika stoi na dobrym poziomie. Ograniczono ilość zewnętrznych wlotów powietrza na rzecz wewnętrznych kanałów. Cyrkulacja jest prowadzoną tuż nad wewnętrzną wyściółką. Tym sposobem ciepłe i wilgotne powietrze opuszcza naszą głowę za sprawą podciśnienia, które wytwarza się podczas dynamicznej jazdy. Czy to działa? Tak, nie zauważyłem wzmożonego pocenia, którego mógłbym się spodziewać porównując ilość wlotów Giro Air Attack Shield do zwykłego kasku szosowego.

Wnętrze w pierwszym odczuciu wydawało się nie do końca ergonomiczne. Mam wrażenie, jakby wewnętrzne materiały musiały się „dotrzeć” do mojej głowy. Podczas pierwszego treningu w Giro Air Attack Shield czułem drapanie i uwieranie elementów tylnej regulacji. Jednak później wszelkie problemu zniknęły. Teraz kask jest wygodny i pewnie trzyma się mojej głowy.

To co dla mnie jest najistotniejsze to fajny system wymiennych szyb. Blenda trzyma się na trzech magnesach, co umożliwia szybkie jej zdjęcie w trakcie jazdy za sprawą odwrócenia wizjera. Doceniam także możliwość zakupu różnego rodzaju szyb, które różnią się siłą przyciemnienia czy kolorem. Niestety szkło Zeissa nie jest tanie, a rodzime sklepy wyceniają je na około 250 zł.

Zobacz także:
Szczegóły
Cena

700-1000 PLN

Dane techniczne

Waga: 350 g rozmiar M
Rozmiary: 55-63 cm

Plusy

Zintegrowana blenda
Dobra jakość wykonania
Dobrej jakości wyściółka
Świetny wygląd
Niska masa

Minusy

Wysoka cena na polskim rynku
Początkowo wyściółka wydaje się niekomfortowa

Opinie
Ocena Redakcji
Ocena Użytkowników
Oceń tutaj
Design
Jakość
Cena do jakości
Ocena ogólna
Ocena Redakcji
Ocena Użytkowników
5 Oceny
Już oceniłeś, dziękujemy!
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
100%
Smutne
0%

Podziel się opinią

lub
Design
Jakość
Cena do jakości
Ocena ogólna