Aktualnie czytasz:
Trening interwałowy na rowerze (HIIT): Co to oznacza? Jak ćwiczyć?
0

Trening interwałowy na rowerze to jeden z najskuteczniejszych treningów, które są sprzymierzeńcami odchudzania oraz utrzymania zgrabnej figury. 

Treningi interwałowe cieszą się w ostatnim czasie coraz większą popularnością. Można w tej formie wykonywać niemal każdy rodzaj aktywności fizycznej. Ćwiczenia kario wykonywane w ramach treningu interwałowego pozwalają spalać tkankę tłuszczową trzy razy szybciej niż przy tradycyjnej formie treningu. Jednocześnie pozwalają szybciej nabrać kondycji.

Czym są treningi interwałowe? Pełna nazwa brzmi „trening HIIT”, co w języku angielskim jest skrótem od „High Intensity Interval Training”. W wolnym tłumaczeniu na nasz język oznacza to trening interwałowy o wysokiej intensywności. Jest to trening składający się z dwóch cykli: ćwiczenie wykonuje się z umiarkowaną prędkością, po czym wykonuje się je z maksymalną wydajnością.

W formie interwałów można wykonywać również jazdę na rowerze. Szybkie pedałowanie z maksymalną prędkością łączymy z umiarkowaną jazdą, która daje chwilę wytchnienia.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
67%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
33%
Smutne
0%
O autorze
Zdjęcie profilowe Michał Pirowski
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.