Aktualnie czytasz:
Trening nóg: Ćwiczenia na nogi dla rowerzysty
0

Od stanu mięśni nóg zależy w dużej mierze jakość jazdy i treningu rowerowego. Mocne nogi to gwarancja rozwijania większych prędkości bez wysiłku. Mocne nogi to również pewność, że po treningu nie dopadną zakwasy oraz ból. 

Wiele osób zastanawia się pewnie, po co rowerzyści mieliby ćwiczyć nogi, skoro sama jazda na rowerze jest dla nich najlepszym treningiem. Owszem tak jest, jednakże warto pamiętać, że pedałowanie wzmacnia jedynie niektóre mięśnie kończyn dolnych. Warto zadbać również o te, których trening rowerowy nie rozwija.

Dobrym ćwiczeniem na nogi dla rowerzysty jest takie, które wzmacnia mięśnie łydki. Stań na stopniu lub stepie, w taki sposób, by przód stopy był o niego oparty. Druga połowa powinna znajdować poza nim. Powoli przenieś ciężar ciała w stronę pięt, opuszczając je jednocześnie jak najbliżej ziemi. Mięśnie łydek wspaniale się rozciągną.

Warto również wykonywać przysiady. Należy przy tym ćwiczeniu zadbać o odpowiednią technikę, czyli o to, by podczas przysiadu kolana nie wychodziły poza linię palców u nóg.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
100%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
O autorze
Zdjęcie profilowe Michał Pirowski
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.