Zdrowie
Aktualnie czytasz:
Woda z cytryną – fakty, mity, właściwości oraz działanie na nasze zdrowie
0

Wokół wody z cytryną narosło wiele mitów, w które chętnie wierzą osoby odchudzające się. Czy taka woda rzeczywiście odchudza, a może ma negatywny wpływ na zdrowie? Poniżej rozwiewamy wszelkie wątpliwości. 

Pierwsza i najważniejsza rzecz – woda z cytryną nie odchudza, ale odchudzanie wspomaga. Nie jest to mieszkanka powodująca spalanie tłuszczu czy kalorii, ale szklanka wody z cytryną wypita na czczo pozytywnie wpływa na metabolizm. Dodatkowo cytryna zawiera błonnik pektynowy, który tworzy ochronną warstwę w układzie pokarmowym. Spowalnia proces wchłaniania cukrów z pożywienia, dzięki czemu jesteśmy dłużej syci, a nasz organizm nie produkuje nadmiernej ilości insuliny.

Woda z cytryną pobudza pracę żołądka, dzięki czemu produkuje on więcej soków, co wspomaga trawienie. Pozytywnie działa również na jelita. Woda z dodatkiem cytryny to świetna metoda na usuwanie toksyn z organizmu. Dostarcza organizmowi potasu oraz witaminy C.

A jakie są wady picia wody z cytryną? Otóż cytryna zawiera kwasy, które nie mają korzystnego wpływu na szkliwo naszych zębów. Po wypiciu napoju z dodatkiem cytryny należy przepłukać usta, by pozbyć się osadu pozostawionego przez cytrynę.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
O autorze
Zdjęcie profilowe Michał Pirowski
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.