Zdrowie
Aktualnie czytasz:
Założenia diety kopenhaskiej. Na czym polega i czy jest skuteczna?
0

Dieta kopenhaska kilkanaście lat temu zrobiła ogromną furorę w Polsce. Mówili o niej wszyscy i niemal wszyscy jej próbowali – ale tylko niewielki odsetek spośród nich dotrwał do końca. 

Jakie były założenia diety kopenhaskiej? Przede wszystkim bardzo niska kaloryczność. Dzienna ilość przyjmowanych kalorii wahała się w przedziale od 500 do 900 kalorii. Dieta ta jest w gruncie rzeczy głodówką. Podczas diety kopenhaskiej przewidziane są trzy posiłki dziennie. Śniadanie powinno być spożywane o godzinie 8-9 rano. Obiad w przedziale godzinowym 12-14, a kolacja nie później niż o 17-18.

Dieta trwa trzynaście dni. Przez większość z nich na śniadanie jest kawa z kostką cukru. Wyjątkiem są dni, kiedy zamieniana jest na startą marchew skropioną sokiem z cytryny, na zieloną herbatę lub kromkę chleba. Na obiady najczęściej je się pierś kurczaka bądź befsztyk wołowy. Kolacje obejmują plaster szynki lub jajka z sałatą.

Dietę kopenhaską należy stosować ostrożnie. Nie dostarcza ona organizmowi niezbędnych składników odżywczych i może negatywnie odbić się na zdrowiu.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
O autorze
Zdjęcie profilowe Michał Pirowski
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.