Opinie
Aktualnie czytasz:
Czy można myć rower karcherem – myjką ciśnieniową?
0

Spotkałem się z wieloma opiniami dotyczącymi mycia roweru. Co człowiek to opinia można by powiedzieć. Jedni całkowicie odradzają, a inni myją rower karcherem i nic się nie dzieje. Jak zatem to jest? Można, czy nie można?

Odpowiedź jest banalnie prosta – można, ale nie bezmyślnie. Jak myć rower karcherem – myjką ciśnieniową? Rozsądnie! Nie można lać wody pod ciśnieniem w elementy roweru, w których woda nie powinna się znaleźć, czyli np. w łożyska kół, w łożysko support, stery, etc. Jeżeli możemy użyć do mycia tylko i wyłącznie wody pod dużym ciśnieniem, myjąc te elementy zwiększmy odległość, żeby nie wtłaczać wody pod uszczelniacze, uszczelki itd. Jeżeli korzystamy z myjki samochodowej, wybierzmy płukanie zwykłą wodą – absolutnie nie mycie felg czy innymi szamponami czy woskami. Zwykła ciepła woda pod ciśnieniem usunie wszystkie zabrudzenia.

Mycie roweru na myjce samochodowej jest najłatwiejszym rozwiązaniem np. po błotnistej, leśnej przejażdżce i nie ma powodów by z niego rezygnować. Ja swoje rowery myję od lat w ten sposób i nigdy nie miałem jakichkolwiek problemów, a osobom, które chcąc dbać o swoje jednoślady, moczą je w wannach swoich łazienek, życzę wyrozumiałych członków rodziny (odpowiednio – żon, mężów, rodziców…).

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
67%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
33%
Smutne
0%

Podziel się opinią