Opinie
Aktualnie czytasz:
Trenażer TACX Flow z Decathlon – czy warto kupić?
0

Tacx Flow jest jednym z najtańszych trenażerów interaktywnych na naszym rynku. Za około 1000 zł dostajemy sprzęt gotowy nawet do intensywnych treningów na Zwift. Jakie posiada on wady i zalety? Czy będą to dobrze wydane pieniądze?

Przede wszystkim należy wspomnieć, że Tacx to jedna z najbardziej doświadczonych firm na tym polu. Holenderski potentat ma bardzo szerokie portfolio trenażerów, które dodatkowo uzupełnia modelami tworzonymi specjalnie dla wielkich sieci, takich jak Decathlon.

Zalety Tacx Flow:

  1. Bardzo korzystny stosunek ceny do możliwości. Cieżko za te pieniądze znaleźć inny trenażer, który będzie obsługiwał protokół ANT+ oraz Bluetooth z pełną interaktywnością.
  2. Niewielkie rozmiary i możliwość szybkiego złożenia.
  3. Względnie cicha praca.
  4. Dobra jakość wykonania.

Wady Tacx Flow:

  1. Obsługuje podjazdy jedynie do 6%.
  2. Maksymalna chwilowa moc wynosi zaledwie 800 W.
  3. Mała bezwładność koła zamachowego.
  4. Niektórzy użytkownicy doświadczają awarii wariatora (złamanie łopatek).
  5. Konieczność częstej kalibracji, praktycznie przy każdej ponownej instalacji roweru.

Analizując wady i zalety Tacx Flow – jest to dobry wybór dla osób, które zaakceptują niski potencjał obsługiwanej mocy chwilowej i ograniczone możliwości symulowania większych podjazdów. Nie mniej – choćby Zwift jest przygotowany na tę ewentualność i w przypadku większych wzniesień bilansuje niedostateczny opór ograniczeniem prędkości. W rezultacie Flow może z powodzeniem służyć nam nawet przez kilka lat budowania formy.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
17%
Interesujące
83%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%