Aktualnie czytasz:
Woda z solą himalajską oczyści i nawodni Twój organizm
1

Bardzo popularnym zwyczajem w ciągu ostatnich lat jest picie na czczo z rana wody z sokiem z cytryny. Od niedawna coraz częściej spotykam się także z kuracją opartą na piciu wody z solą himalajską. Roztwór ten wpływa korzystnie na oczyszczenie i nawodnienie naszego organizmu.

Picie wody z dodatkiem soli himalajskiej zaraz po przebudzeniu przez 7 dni pozytywnie wpłynie na nasz organizm. Ważne, aby do przygotowania roztworu nie używać zwykłej soli kuchennej, a jedynie sól himalajską. Sól himalajska zawiera 84 substancje mineralne, elektrolity i pierwiastki, przez co jest uważana za zdrowszą kuzynkę zwykłej soli kuchennej. Sól himalajska jest źródłem wielu makro i mikroelementów, które nadają jej specyficzny różowy odcień.

Jak przyrządzić roztwór?

Do 1 litra letniej wody dodać ¼ łyżeczki soli himalajskiej. Najlepiej odstawić ten roztwór na 24 h przed wypiciem. Napój nalezy spożyć zaraz po wstaniu, nie później niż 30 minut przed posiłkiem. Kuracja powinna trwać 7 dni. Zaleca się, aby dodatkowo w ciągu dnia wypić ok. 1,5-2 litrów czystej wody.

Co nam daje picie wody z solą himalajską?

  1. Dostarcza dużej dawki minerałów, elektrolitów, pierwiastków i nawodni nasz organizm. Taka kuracja jest szczególnie zalecana sportowcom i osobom aktywnym fizycznie.
  2. Wspomaga trawienie i przyspiesza przemianę materii.
  3. Ma korzystny wpływ na nasz układ nerwowy. Zmniejsza poziom hormonu stresu (kortyzolu) oraz adrenaliny ułatwiając w ten sposób zasypianie.
  4. Pierwiastki zawarte w soli takie jak chrom, cynk i jod wpływają na dobrą kondycję cery.
  5. Oczyszcza i odtruwa organizm z toksyn.

Ważne: pamiętaj, kuracja nie powinna trwac dłużej niż 7 dni, a w trakcie powinieneś wypijać dodatkowo 1,5-2 l czystej wody w ciągu dnia.

Jeżeli z powodów zdrowotnych ograniczasz spożywanie soli przed rozpoczęciem kuracji skonsultuj ją ze swoim lekarzem.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
75%
heh...
0%
Że co?
25%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
1 Komentarze
  • Ozz
    22 kwietnia 2018 at 12:36

    Co za ściema, sól himalajska wcale nie jest zdrowa, proszę was, tam jest tyle minerałów co kot napłakał.