Aktualnie czytasz:
Co należy zjeść przed intensywnym treningiem na rowerze
0

Posiłki okołotreningowe to ważna sprawa. Mają bezpośredni wpływ na jakość treningu, a także na jego efekty. Jeżeli planujesz intensywny trening na rowerze zaplanuj dobrze posiłek przed nim!

Dla osoby, która na rowerze jeździ czysto rekreacyjnie, temat posiłków przed i po treningu nie jest tak bardzo ważny. Wystarczy, że ten poprzedzający przejażdżkę nie będzie zbyt obfity, a przerwa pomiędzy posiłkiem a jazdą wystarczy na spokojne strawienie pożywienia, ponieważ jazda z pełnym żołądkiem może wywołać dyskomfort.

Jeżeli natomiast planujesz intensywny trening na rowerze to warto wcześniej zjeść posiłek, który dostarczy energii na dłużej. W tej sytuacji wskazane są produkty, których indeks glikemiczny jest dosyć niski. Te z wysokim indeksem glikemicznym spowodują szybkie przetworzenie glukozy i jej gwałtowny spadek w czasie aktywności fizycznej, co może spowodować jej skrócenie.

Po co sięgnąć przed treningiem? Brązowy ryż, kasze, warzywa strączkowe, razowe pieczywo. Do tego wartościowe białko – ryby, jaja lub mięso.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
O autorze
Zdjęcie profilowe Michał Pirowski
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.