Aktualnie czytasz:
Pierwszy raz na siłowni: Ćwiczenia dla początkujących, czyli jak zacząć…
0

Zbliża się wielkimi krokami Nowy Rok, a wraz z nim moc postanowień noworocznych. Wśród nich nieustannie pojawia się mocne postanowienie zadbania o siebie i o wygląd ciała. Wiąże się to często z wykupieniem karnetu na siłownię.

No dobrze, karnet wykupiony, a co dalej? Jak zacząć ćwiczyć na siłowni? Warto zacząć od treningu ogólnorozwojowego, który angażuje wszystkie partie ciała. Na trening obwodowy przyjdzie jeszcze czas. Na początku na siłowni należy zadbać o dobrą rozgrzewkę, czyli o przygotowanie mięśni do zwiększonego wysiłku fizycznego. W tym celu można wykorzystać orbitrek lub bieżnię. Piętnastominutowa rozgrzewka w zupełności wystarczy.

Trening siłowy można zacząć od nóg. Jako pierwsze ćwiczenie dobre są wykroki z hantlami lub wejście na ławkę z hantlami, jeśli na początku wykroki sprawiają zbyt duży problem. Następne w kolejności jest ćwiczenie uginania nóg na ławce. Po nim warto przejść do górnych partii ciała – ściągania drążka do brzucha oraz przyciągania drążka górnego do klatki piersiowej. Następnie należy skupić się na rękach, czyli na uginaniu rąk z hantlami oraz na wyciskaniu siedząc.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
100%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
O autorze
Zdjęcie profilowe Michał Pirowski
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.