Aktualnie czytasz:
Czosnek niedźwiedzi -dlaczego warto wprowadzić go do swojej diety
0

Czosnek niedźwiedzi, mimo że w niczym nie przypomina czosnku pospolitego(ogrodowego) posiada wszystkie jego właściwości. Co ciekawe, wspomniany czosnek nie występuje w formie ząbków ale liści. Jego nazwa wywodzi się ze starogermańskiej legendy, opowiadającej o niedźwiedziach, których pierwszym posiłkiem po przebudzeniu z zimowego snu był owy czosnek.

Czosnek niedźwiedzi nie dość, że może się pochwalić wszystkimi właściwościami czosnku ogrodowego to dodatkowo posiada substancje (jak np. związki siarki), które mają dobry wpływ na nasz układ sercowo-naczyniowy, układ pokarmowy (przyspieszają trawienie), a także wspierają organizm w walce z wirusami, bakteriami i drożdżakiem wywołującym grzybicę.

Czosnek niedźwiedzi jest wykorzystywany w kuchni tak samo jak czosnek ogrodowy. Posiada łagodny, słodkawy, czosnkowy smak i aromat, który nadaje potrawom przygotowanym z jego udziałem. Jego przewaga nad czosnkiem pospolitym to także łatwość przygotowania – nie musimy go obierać i drobniutko siekać. Łatwa forma liścia pod jaką występuje nadaje się od razu do dodania do potrawy. To zdecydowanie ułatwia gotowanie. Podobnie jak czosnek pospolity, czosnek niedźwiedzi możemy hodować w swoim ogrodzie lub doniczce. Roślina ta wymaga jednak odpowiednich warunków: lubi zacienioną, żyzną, próchniczą i umiarkowanie wilgotną glebę.

Warto jednak jej to zapewnić i cieszyć się prozdrowotnymi właściwościami czosnku dzieźwiedziowego przez cały rok 🙂

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
100%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%

Podziel się opinią

lub