Opinie
Aktualnie czytasz:
Czy można myć rower karcherem – myjką ciśnieniową?
1

Spotkałem się z wieloma opiniami dotyczącymi mycia roweru. Co człowiek to opinia można by powiedzieć. Jedni całkowicie odradzają, a inni myją rower karcherem i nic się nie dzieje. Jak zatem to jest? Można, czy nie można?

Odpowiedź jest banalnie prosta – można, ale nie bezmyślnie. Jak myć rower karcherem – myjką ciśnieniową? Rozsądnie! Nie można lać wody pod ciśnieniem w elementy roweru, w których woda nie powinna się znaleźć, czyli np. w łożyska kół, w łożysko support, stery, etc. Jeżeli możemy użyć do mycia tylko i wyłącznie wody pod dużym ciśnieniem, myjąc te elementy zwiększmy odległość, żeby nie wtłaczać wody pod uszczelniacze, uszczelki itd. Jeżeli korzystamy z myjki samochodowej, wybierzmy płukanie zwykłą wodą – absolutnie nie mycie felg czy innymi szamponami czy woskami. Zwykła ciepła woda pod ciśnieniem usunie wszystkie zabrudzenia.

Mycie roweru na myjce samochodowej jest najłatwiejszym rozwiązaniem np. po błotnistej, leśnej przejażdżce i nie ma powodów by z niego rezygnować. Ja swoje rowery myję od lat w ten sposób i nigdy nie miałem jakichkolwiek problemów, a osobom, które chcąc dbać o swoje jednoślady, moczą je w wannach swoich łazienek, życzę wyrozumiałych członków rodziny (odpowiednio – żon, mężów, rodziców…).

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
10%
Interesujące
81%
heh...
5%
Że co?
0%
Grrrr!
5%
Smutne
0%
1 Komentarze
  • Andej
    18 maja 2017 at 20:05

    Moje rowery mieszczą się bez problemu pod prysznic, więc na codzień myje je w ten sposób, aczkolwiek czasami korzystam z myjki ciśnieniowej i nigdy nie miałem problemów. Tak jak jest napisane w artykule, ważne żeby nie lać pod dużym ciśnieniem w niektóre elementy roweru.

Podziel się opinią

lub