Wideo
Aktualnie czytasz:
Dawid Godziek z dziką kartą na Crankworx Innsbruck! Wygrywa Swatch Rocket Air! (wideo)
To warto wiedzieć
0

4 maja w szwajcarskim Thun, po raz dziesiąty odbyły się zawody Swatch Rocket Air. Organizatorzy  kolejny raz stanęli na wysokości zadania organizując event na najwyższym poziomie. Poza możliwością rywalizowania w ciekawej scenerii, do startu w tych zawodach zachęcał jeszcze jeden fakt – możliwość zdobycia dzikiej karty umożliwiającej start w cyklu Mistrzostw Świata Slopestyle – zawodach Crankworx Innsbruck które odbędą się w dniach 12-16 czerwca 2019. Właśnie w tym celu w Thun zameldował się nasz rodak – Dawid Godziek.

Poza Dawidem na liście startowej zobaczyć mogliśmy śmietankę rowerowego slopestylu. W zawodach brały udział ikony slopestylu takie jak Sam Pilgrim, który jest niewątpliwie jednym z najbardziej rozpoznawalnych zawodników tego sportu na świecie, czy zwycięzca zeszłorocznego Crankworx Innsbruck 2018 Nicholi Rogatkin, który podczas edycji 2018 w swoim finałowym biegu wykonał pierwszego na świecie cash roll-tailwhipa zapisując się tym samym na kartach historii światowego slopestylu.

Wymagający przeciwnicy nie mieli jednak szans z Polakiem, który wygrał zawody i zgarnął jedną z dzikich kart na zawody Crankworx Innsbruck 2019. Dawid Godziek zwycięstwo zapewnił sobie już w pierwszym finałowym przejeździe, otrzymując 94,3 punkty. Na drugim miejscu, ze sporą stratą do Dawida uplasował się Paul Couderc z Francji zdobywając 86,0 punktów, natomiast na ostatnim miejscu podium stanął Alex Alanko ze Szwecji z dorobkiem 85,3 punktów. Pełne wyniki możecie pobrać -> TUTAJ <-. Poniżej prezentujemy Wam najnowsze wideo od Braci Godziek, będące zarazem relacją z zawodów Swatch Rocket Air, w którym sam mistrz opowie o backstage’u zawodów.

 

 

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
100%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
O autorze
Zdjęcie profilowe Piotr Horniak
Piotr Horniak