Zdrowie
Aktualnie czytasz:
Grejpfrut – właściwości i odchudzenie: Zobacz najsmaczniejsze sałatki owocowe
0

Badania naukowców wskazują na to, że grejpfrut ma wyjątkowo pozytywny wpływ na odchudzanie. Składniki w nim zawarte, znacząco przyspieszają przemianę materii oraz mają wpływ na proces odkładania tłuszczów oraz ich spalania.

Ponadto grejpfruty mają pozytywne oddziaływanie na oczyszczanie organizmu z toksyn, co również ma znaczący wpływ na dietę redukcyjną. Dlatego warto ten owoc włączyć, jako stały element codziennej diety, nie tylko odchudzającej, ale również do stałego jadłospisu.

Grejpfrut najsmaczniejszy jest w naturalnej postaci. Najwięcej witamin zawiera jego biała warstewka znajdująca się pod skórką owocu. Pomimo tego, że jest gorzka w smaku, nie pozbywajmy się jej zbyt gorliwie.

Grejpfrut świetnie komponuje się w sałatkach. Można połączyć go z owocami: pokrojony owoc należy wymieszać z kawałkami banana oraz kiwi. Całość polej jogurtem naturalnym oraz posyp uprażonymi pestkami słonecznika. Grejpfrut można także łączyć z warzywami. Biała rzepa oraz liście szpinaku z orzechami włoskimi wraz z kawałami grejpfruta to idealny pomysł na zdrowe śniadanie.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
100%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
O autorze
Zdjęcie profilowe Michał Pirowski
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.