Wideo
Aktualnie czytasz:
Jak i ile jeździć na rowerze, żeby schudnąć? Pamiętaj o bilansie kalorycznym!
To warto wiedzieć
0

Popularny mit mówi, że jazda na rowerze poniżej 35 minut nie odchudza. Moim zdaniem to totalna bzdura i niepotrzebny demotywator. Wielu rezygnuje z krótkich, ale intensywnych treningów myśląc, że tym sposobem nic nie osiągnie.

Od czasu treningu o wiele ważniejszy jest bilans kaloryczny. Nie ma różnicy czy 300 kcal spalisz w 15 minut czy w godzinę. Przecież nadal w Twoim bilansie kalorycznym będzie widnieć deficyt wygenerowany przez tę aktywność fizyczną.

Dlatego nie przejmuj się aż tak czasem jaki możesz poświęcić na rower i nie rezygnuj z niego tylko dlatego, bo będzie krócej, niż te mityczne 35 minut. Oczywiście prawdą jest, że długotrwały, aerobowy trening przyczynia się do bezpośredniego spalania tłuszczu zgromadzonego pod skórą. Jednak w ogólnym rozrachunku nie ma znaczenia skąd organizm w danej chwili pozyskuje energię. Jeśli zużyjesz więcej kcal niż przyjmiesz z pożywieniem to tak czy siak zaczniesz chudnąć.

Pamiętaj przy tym także o intensywności. Odchudzanie zawsze musi oznaczać wysiłek. Stąd jazda na rowerze musi być efektywna, a najlepiej interwałowa – o zmiennej intensywności. Na nic zda się leniwe pedałowanie na najlżejszym przełożeniu. Wracając z treningu musisz poczuć zmęczenie i satysfakcję.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
33%
Interesujące
50%
heh...
6%
Że co?
6%
Grrrr!
0%
Smutne
6%