Zdrowie
Aktualnie czytasz:
Jakie efekty przynosi pływanie w basenie? Czy skutecznie odchudza?
0

Pływanie jest sportem, który przynosi ogromne korzyści zdrowotne, a jednocześnie jest przyjemną formą spędzania czasu. Regularne chodzenie na basen pozytywnie wpływa na figurę, kręgosłup, zwiększa kondycję oraz poprawia koordynację ruchową.

Pływanie często wykorzystywane jest w celach rehabilitacyjnych, ponieważ angażuje do pracy niemal wszystkie mięśnie ciała. Ta aktywność fizyczna jest również polecana osobom z nadwagą, ponieważ nie obciąża stawów o co łatwo jest w przypadku biegania czy ćwiczeń aerobowych, gdy ważymy zbyt dużo. Jednocześnie pływanie pozwala na spalenie dużych ilości kalorii – godzina pływania to około 450 spalonych kalorii!

Dlatego też jeśli walczymy ze zbędnymi kaloriami to warto wskoczyć do wody! Pływanie zalicza się do ćwiczeń aerobowych. Można więc trenować w cyklu interwałowym, co podniesie wydajność treningu i spalanie tkanki tłuszczowej znacząco się zwiększy. Pływanie to również świetny sposób na relaks. Mięśnie w wodzie rozluźniają się, a woda delikatnie masuje skórę. Po pobycie na basenie poczujesz się jak nowonarodzony!

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
100%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
O autorze
Zdjęcie profilowe Michał Pirowski
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.