Aktualnie czytasz:
Majk Cycling traci kontrakt po serii seksistowskich żartów
0

Znany w internecie kolarz Michał Fonal (Majk Cycling) stracił wsparcie KROSS-a po tym jak skrytykowano go za seksistowskie wpisy.

Fonal utracił wsparcie polskiego producenta rowerów KROSS po tym jak w jego social mediach pojawiły się seksistowskie docinki dotyczące treningu kobiet. Wpis, który został już wykasowany, brzmiał:

Pobiegane w ten paskudny dzień. A Ty, ruszyłeś tyłek, a bardziej czy RUSZYŁAŚ, bo to panie zazwyczaj mają tysiąc wymówek, narzekając że zimno, ślisko, pada, wieje, że smog, że ciemno, że sratatata… A ciastki i czekoladę to by się żarło! 

Fakt jest faktem, że bloger raczej chciał zmotywować, niekoniecznie dogryzać kobietom. Tylko forma nie spotkała się z poklaskiem. Jego późniejsze tłumaczenie i żarty tylko pogorszyły sprawę. Po serii komentarzy wypowiedział się KROSS w oficjalnym oświadczeniu:

Oświadczenie: W związku z poglądami wyrażanymi w mediach społecznościowych przez Michała Fonala (prowadzącego profil o nazwie „Majkcycling”) podjęliśmy decyzję o zakończeniu z nim współpracy. W imieniu firmy oraz marki Kross chcielibyśmy przeprosić wszystkie osoby, które dotknęły publikowane przez Pana Fonala wypowiedzi oraz w pełni potwierdzić, że nie popieramy takich zachowań. Jako marka reprezentowana przez najlepszych zawodników na świecie mamy w swoim zespole zarówno kobiety, jak i mężczyzn i jesteśmy pewni, że w sporcie nie występują podziały uwarunkowane płcią danego zawodnika.

Majk Cycling wykasował kontrowersyjny wpis. 

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
33%
Interesujące
0%
heh...
33%
Że co?
33%
Grrrr!
0%
Smutne
0%