Zdrowie
Aktualnie czytasz:
Odchudzanie: Banany – czy należy z nich zrezygnować podczas odchudzania, bo tuczą?
0

Wiele osób zadaje sobie pytanie czy niepozorny owoc w żółtej skórce jest produktem, który powinien być na stałe wykluczony z jadłospisu, jeżeli chcemy zachować szczupłą sylwetkę. Czy banany rzeczywiście tuczą?

Nie da się ukryć, że banany mają stosunkowo dużo kalorii. Mają ich około 89 na 100 gramów produktu. Problem nie leży jednakże w kaloriach, lecz w tym, że banany mają wysoki wskaźnik indeksu glikemicznego. Ich zjedzenie powoduje gwałtowny wzrost poziomu glukozy we krwi. Po bananie może więc wystąpić natychmiastowa chęć na zjedzenie czegoś jeszcze. Dlatego też, jeśli jesteś na diecie redukcyjnej to warto ograniczyć spożycie bananów.

Niemniej jednak nie warto całkowicie rezygnować z bananów. Są skarbnicą dobrych wartości odżywczych oraz witamin. Przede wszystkim zawierają bardzo dużo potasu, bo aż 358 mg potasu na 100 gramów owocu. Są więc wskazane w diecie nadciśnieniowców, ponieważ naukowcy dowiedli, że potas ma pozytywny wpływ na obniżenie ciśnienia. Banany zawierają również witaminę C, wapń, żelazo oraz magnez.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
50%
Interesujące
17%
heh...
0%
Że co?
17%
Grrrr!
0%
Smutne
17%
O autorze
Zdjęcie profilowe Michał Pirowski
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.