Zdrowie
Aktualnie czytasz:
Odchudzanie: Dieta 1200 kcal – założenia i spodziewane efekty diety
0

Wszyscy szukamy sposobów na szybkie zrzucenie kilku kilogramów. Często decydujemy się na diety drastycznie ograniczające ilość spożywanych kalorii. Diety typu 1000 czy 1200 kalorii są w ostatnim czasie bardzo popularne. 

Przy diecie 1200 kalorii podstawowe założenie jest jedno – dzienny limit kaloryczności nie powinien przekraczać właśnie 1200 kalorii. Przy czterech posiłkach dziennie oznacza to, że kaloryczność każdego z nich nie powinna przekraczać 300 kalorii.

Decydując się na taką dietę należy pamiętać, że organizm musi mieć dostarczone niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania składniki odżywcze. Posiłki powinny składać się z białka, węglowodanów oraz tłuszczów. Te ostatnie powinny być obecne w jadłospisie nawet, gdy jesteśmy na diecie. W tłuszczu – i tylko w nim – rozpuszczają się niektóre ważne witaminy, których niedobór może negatywnie odbić się na zdrowiu.

Jakie efekty da dieta 1200 kalorii? Z pewnością szybkie. Dieta taka ociera się o głodówkę, nie należy jej stosować przez dłuższy okres. Szybko utracone kilogramy wrócą z nawiązką, jeśli po diecie nie zastosujemy prawidłowego wychodzenia z niej i nie zmienimy nawyków żywieniowych na stałe.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
O autorze
Zdjęcie profilowe Michał Pirowski
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.