Zdrowie
Aktualnie czytasz:
Odchudzanie: Trening na skakance – jak ćwiczyć, żeby szybko schudnąć?
0

Trening na skakance – ta zabawa z dziecinnych lat może przynieść wiele zapomnianej radości, ale także i wiele pożytku. Jest świetnym ćwiczeniem aerobowym, które pomoże w walce ze zbędnymi kilogramami.

Trening na skakce ma wiele zalet: wzmocni mięśnie całego ciała, ze szczególnym uwzględnieniem mięśni nóg, pozwoli dotlenić organizm, poprawi koordynację ruchów i wypracuje ich gibkość, a jednocześnie będzie miał pozytywny wpływ na utratę zbędnych kilogramów. Skakanie na skakance jest bowiem niczym innym, jak treningiem aerobowym, czyli rodzajem treningu, który ma za zadanie podnieść wydolność pracy serca, poprzez ćwiczenie przez dłuższy czas z podwyższonym tętnem. Powinno ono oscylować wokół poziomu 70% maksymalnego tętna osoby ćwiczącej.

Więcej kalorii pozwala spalić „mieszany” tryb skakania, a więc ten, w którym nogi od ziemi odrywane są naprzemiennie. Warto również wprowadzić trening interwałowy, a więc połączyć spokojniejsze skakanie ze skakaniem intensywniejszym, w celu chwilowego podniesienia tętna do jeszcze wyższego poziomu.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
100%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
O autorze
Zdjęcie profilowe Michał Pirowski
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.