Aktualnie czytasz:
Okulary rowerowe – bardzo ważny element ubioru rowerzysty: Jakie okulary wybrać?
1

Okulary w czasie jazdy na rowerze to nie żaden gadżet, a wręcz wyposażenie obowiązkowe każdego rowerzysty. Pełnią one bardzo ważną rolę, chronią wzrok i pozwalają na pełną kontrolę nad jednośladem. Jakie są najlepsze rowerowe okulary? Czy wystarczą okulary przeciwsłoneczne?

Oczywiście okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV mają prymarną funkcję ochrony wzroku osoby która je nosi przed szkodliwym promieniowaniem. Także rowerzysta w czasie jazdy w słoneczny dzień korzysta z tej funkcji, ale nie tylko z niej. Okulary potrzebne są rowerzyście jako ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi narządu wzroku. Piach lecący spod kół aut czy innych rowerów, owady, które mogą wpaść w oko itd. Dodatkowo sam pęd, a dokładnie wiatr powstający w czasie jazdy powoduje łzawienie, ogranicza widoczność i zmniejsza bezpieczeństwo jazdy rowerzysty, który nie wyposażył się przed przejażdżką w okulary.

To, że okulary warto mieć na nosie już zatem wiadomo, teraz powstaje pytanie jakie to okulary miałyby być. Otóż najlepiej jeżeli będą to lekkie, sportowe okulary z oprawkami plastikowymi oraz wymiennymi trzema rodzajami szkieł: szkła przeciwsłoneczne, szkła do jazdy w niepogodę o barwie żółtej, oraz szkła zupełnie przezroczyste, niezabarwione, do jazdy w nocy. Dzięki wyposażeniu się w takie właśnie okulary będziemy mogli szybko i bezpiecznie jeździć o każdej porze dnia i nocy oraz w każdych warunkach pogodowych…

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
100%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
1 Komentarze
  • Zdjęcie profilowe
    Wszyscy LACZKA znają i kochają!!!
    15 sierpnia 2016 at 13:58

    Te wszystkie okulary na rower to moim zdaniem wszystkie jakieś takie „pedalskie”.