Zdrowie
Aktualnie czytasz:
Tabletki na odchudzanie: Czy suplementy diety działają i dają efekty?
0

W Polsce jest moda na tabletki (suplementy diety) na odchudzanie. Reklamy zapewniają, że działają i zapewniają dobre efekty bez konieczności stosowania diety czy aktywności fizycznej.

Jednak odrazu zdementuję – tabletki na odchudzanie bez wyrzeczeń i treningu nie pomogą. Suplement diety co najwyżej może wspomagać zrzucanie kilogramów. Dlatego ich stosowanie powinno być połączone ze zmianami na talerzu oraz sportem. Gdyby stosowanie wyłącznie chromu lub wyciągu z zielonej herbaty skutecznie redukowało nadwagę, to wówczas na świecie trudno byłoby spotkać ludzi z otyłością. Niestety.

Zauważ proszę, iż większość opinii na temat działania tabletek na odchudzanie tworzone są przez osoby, które ich stosowanie łączyły także ze stosowaniem odpowiedniej diety i równie często także ze sportem i regularnymi treningami aerobowymi (rower, bieganie, pływanie, orbitrek). Stąd jeśli sięgasz po suplementy diety to wiedz, że z pewnością ich stosowanie Tobie nie zaszkodzi. Jednak czy pomoże? To w największej mierze zależy od Ciebie i Twojej determinacji w zrzucaniu kilogramów.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%