Zdrowie
Aktualnie czytasz:
Zdrowotne działanie i właściwości oliwy z oliwek
0

Oliwa z oliwek do stuleci znana jest jako wyśmienity dodatek do potraw, który dostarcza nie tylko wyjątkowego smaku, ale również pozytywnie działa na ludzki organizm. Szerokie zastosowanie ma również w przemyśle kosmetycznym.

Oliwa z oliwek to jedno z najlepszych źródeł kwasów tłuszczowych nienasyconych, czyli tych „dobrych” tłuszczów, które są niezbędne organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Kwasy zawarte w oliwie z oliwek mają pozytywny wpływ na obniżanie poziomu złego cholesterolu, podnosząc jednocześnie poziom cholesterolu dobrego, a więc przeciwdziałają miażdżycy.

Oliwa z oliwek jest świetną metodą walki z zatwardzeniami. Pozytywnie wpływa na cały układ pokarmowy i wspomaga jego pracę. Pomaga w chorobach żołądka oraz w przypadkach jego owrzodzenia.

Ponadto oliwa z oliwek zapobiega powstawaniu wolnych rodników, dzięki zawartych w jej składzie przeciwutleniaczom. Oliwa z oliwek jest bogatym źródłem witaminy D, a więc ma wpływ na nastrój i samopoczucie, a jednocześnie działa przeciwko osteoporozie.

Zobacz także:
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
O autorze
Zdjęcie profilowe Michał Pirowski
Michał Pirowski
Najważniejsza jest pasja. Jeszcze istotniejsze to dzielić się nią z innymi.