Aktualnie czytasz:
ŻTC Bike Race 2019. Sportowe święto w Rawie Mazowieckiej
0

ŻTC Bike Race 2019. Sportowe święto w Rawie Mazowieckiej

autor: Michał Mikulski25 kwietnia 2019

Już 28 kwietnia odbędzie się drugi etap ŻTC BIKE RACE 2019, tym razem zawodnicy zawitają do Rawy Mazowieckiej. Tego dnia będzie miało miejsce wielkie święto sportu, biegowe i kolarskie.

Tradycyjnie o godzinie 12:00 na trasę wyruszą kolarze, którzy rywalizować będą w dwóch prestiżowych cyklach SUPER PRESTIGE oraz FIT RACE. Zawodnicy ścigać się będą na rundzie o długości 28 km – przebiegać będzie ona przez Boguszyce, Garłów, Dziurdzioły, Nowe Byliny, Stanisławów Lipski, Wólkę Jagielczyńską, Zalas, Podkonice Małe i do Rawy Mazowieckiej gdzie przy ul. Tatar będzie meta i start.

Zanim jednak na trasę wyruszą kolarze, do rywalizacji staną biegacze w wyścigu – Rawa W BIEGU. Rozpoczęcie zawodów zaplanowano na godzinę 10:00. Start odbędzie się przy ul. Tatar w Rawie Mazowieckiej – trasa poprowadzona zostanie rundą przebiegającą wzdłuż zalewu, metą w miejscu startu. Zawodnicy pokonają dwie rundy o łącznym dystansie o długości 10 kilometrów.

Na zawodników czeka niezwykle urokliwe miejsce jakim jest Rawa Mazowiecka, na terenie miasta częściowo znajduje się rezerwat przyrody Rawka chroniący koryto rzeki Rawki z rozgałęzieniami od źródeł do ujścia. Sama sportowa rywalizacja odbywać się będzie w sąsiedztwie ponad 50-hektarowego zalewu Tatar otoczonego lasem, stanowiącego znakomite miejsce do rekreacji i wypoczynku.

Zapraszamy wszystkich do Rawy Mazowieckiej, zawodników z całymi rodzinami, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Sportowcy znakomitą okazję do rywalizacji, zaś towarzyszące im osoby zyskają możliwość spokojnego przed majówkowego wypoczynku z dala od zgiełku miasta, pośród urokliwej rawskiej przyrody – zachęca do udziału w 2. etapie ŻTC BIKE RACE 2019, Wojciech Pawelec, dyrektor cyklu.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich i biegowych znajdują się pod adresem www.ztc.pl